DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

 
Park Linowy Leśna Frajda to cudowne miejsce na wycieczkę! Zapraszamy grupy szkolne, zielone szkoły oraz grupy zorganizowane do skorzystania ze specjalnie przygotowanych atrakcji.

Park Linowy jest  miejscem, gdzie dzieci nie tylko świetnie bawią, ale również wiele się uczą. Bliski kontakt z naturą i świeże powietrze to idealna odskocznia od zgiełku miast i bezcenna korzyść dla zdrowia.

Po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem instruktora, uczestnicy rusząją na trasy zawieszone między drzewami na różnych wysokościach. Ciekawe przeszkody i zjazdy oraz odrobina wysiłku fizycznego i adrenaliny przyniosą wiele frajdy. Przy okazji nauczą odpowiedzialności, wpoją samodyscyplinę oraz wymuszą koncentrację na konkretnym zadaniu.
     
Oferta skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży z przedszkoli, ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych (z atrakcji parku mogą korzystać dzieci już od 3 lat).

Dla przedszkoli i szkół
 

 
W zależności od zainteresowań dzieci i uczniów oferujemy różne warianty zajęć edukacyjnych prowadzonych podczas wycieczek do naszego Parku.

Oprócz atrakcji związanych z przejściem przez przeszkody parku linowego, dzieci  i uczniowie mogą skorzystać z zajęć związanych z ich zainteresowaniami. Każdy wariant dostosowany jest do wieku uczestników.

Wariant 1 - Leśny sportowiec - odwiedzający uczestniczą w różnego rodzaju grach i zabawach integracyjno-sportowych. Wprowadzając delikatne elementy rywalizacji uczniowie  bardzo chętnie współpracują w swoich drużynach aby osiągnąć wspólny cel.

Wariant 2 - Leśny Artysta - zajęcia plastyczne, w których wykorzystywane są owoce lasu do tworzenia przepięknych dzieł artystycznych z samych naturalnych składników, które można znaleźć w lesie.

Wariant 3 - Leśny Detektyw - są to zajęcia, podczas których dzieci poprzez zabawę w detektywów odkrywają tajniki lasu, dowiadują się nowych informacji na temat jego budowy i roślinności, wszystko w ekscytującej atmosferze tajemnicy, którą należy rozwikłać.
Wszystkie warianty można łaczyć ze sobą wg własnych potrzeb i zainteresowań grupy.

Już od 9 roku życia oprócz ww atrakcji uczniowie mogą wziąć udział w zabawie w paintball.

Dla wszystkich grup szkolnych oferujemy również ZAJĘCIA EDUKACYJNE w różnych formach, np.: obserwacja przyrody w grupach, odkrywanie skarbów lasu, zabawy ruchowe związane z przyrodą, wielozmysłowe poznawanie świata przyrody. 

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wykazują dużą aktywność poznawczą, przejawiającą się chęcią ciągłego działania i eksploracji otaczającego świata. Poprzez rozwijanie ich zainteresowań i zdolności dajemy im możliwości kierowania swoimi działaniami. Jednym z najważniejszych zadań edukacji jest zapoznanie uczniów z przyrodą, jako źródłem wrażeń i doświadczeń prowokujących do rozwiązywania problemów, szukania odpowiedzi, zadawania pytań. Obserwacja oraz kontakt z otaczającym środowiskiem rozwijają wrażliwość i postawę twórczą. Harmonijny rozwój zapewnimy dzieciom poprzez kształtowanie szacunku do przyrody, wszechstronne jej poznanie oraz zrozumienie związku człowieka ze środowiskiem. W ofercie naszego Parku Linowego znajdziecie Państwo różne formy rozwijania zdolności poznawczych swoich uczniów podczas obcowania z przyrodą.
Dla grup przedszkolnych i szkolnych przygotowaliśmy zajęcia edukacyjne rozwijające wyobraźnię i spostrzegawczość uczniów oraz ich umiejętności pracy w zespole:
1) ‘Drzewo- mój przyjaciel’- celem zajęć jest kształtowanie właściwego stosunku do świata przyrody oraz uświadomienie jaka jest funkcja drzew
2) ‘Czy jesteś leśnym skrzatem?’- celem zajęć jest zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w czasie wycieczki i pobytu w lesie
3) ‘Czy misia można spotkać w lesie?’- celem zajęć jest uświadomienie najmłodszym uczniom różnicy między misiem a niedźwiedziem oraz zapoznanie z podstawowymi informacjami na temat tego zwierzęcia
4) ‘Jak stworzyć zespół?’ lub ‘Jak zabawy integrują klasę?’- zajęcia integracyjne dla grup zorganizowanych, podczas których uczniowie poznają zasady oraz  wady i zalety pracy indywidualnej i grupowej.
5) ‘Skąd wiem, że świat wokół mnie istnieje?’- celem zajęć jest pokazanie uczniom na czym polega filozoficzne podejście do świata, odróżnianie poznania zmysłowego od rozumowego.
6) ‘Co robić, aby spełniać marzenia?’- celem zajęć jest zmotywowanie uczniów do sformułowania swoich celów osobistych.
7) ‘Jak rozciągnąć czas?’- ćwiczenie umiejętności organizowania własnego procesu uczenia się i planowania zadań.